top of page

טבק לנרגילה – איך תבחר טבק איכותי לנרגילה?

בשנים האחרונות שוק הטבק לנרגילה והטעמים לנרגילה גדל באופן משמעותי. שוק הנרגילות מוצף במוצרי טבק לנרגילה עם עשרות חברות שונות. אז איך תדע באמת לזהות את ההבדלים ביניהם, מאיזה עלים כל טבק לנרגילה מיוצר, מה דרגת חוזק הניקוטין של כל אחד ודרגת איכות כוללת של חברת טבק?


אז החלטנו להרים את הכפפה ולכתוב מאמר שיסקור את כל החברות המובילות והנפוצות ביותר בארץ ובעולם הקיימות בשוק עישון הנרגילה.


כל טבק מדורג על סקאלה של 1 עד 10 בפרמטרים הבאים: חוזק הניקוטין, חוזק הטעם, סמיכות העננים ומשך העישון.


1. טבק פומארי - טבק FUMARI


טבק לנרגילה פומארי, נחשב לטבק הנרגילה הטוב ביותר בעולם בקטגוריית הפרימיום. הוא מופץ למדינות רבות כגון רוסיה, אוקראינה, אירופה, הודו וברזיל. נפוץ מאוד ואין כמעט חנות טבק/ לאונג' נרגילה שלא מכיר ומשתמש בטבק.

הסיפור של פומארי התחיל ב1997 בלאונג' קטן בקליפורניה שרצה להכין טעמי טבק מיוחדים בעבור הלקוחות שלו. הטעם הראשון שהם יצרו היה הוויט גמי בר המפורסם שמככב עד היום כטעם הפופולרי והנמכר ביותר בעולם - סוכריות גומי לבנות בליווי אננס והדרים.


טבק פומרי עשוי מעלי טבק וירג'יניה גולד האיכותיים ביותר, בעל אחוז ניקןטין נמוך יחסית המאפשר שאיפות גדולות ללא תחושת צריבה. הטבק מתאים גם למתחילים וגם למקצוענים. ראש של 15 גרם פומרי יחזיק בממוצע 70-100 דק' עישון וילווה בעננים גדולים וטעם חזק ומורגש.


ארץ יצור: ארה''ב, סן דייגו.

חוזק: חלש בניקוטין, דירוג 2 מתוך 10.

חוזק הטעם: חזק ומורגש בעל גוף מלא, דירוג 10 מתוך 10.

עננים / עשן: דירוג 10 מתןך 10.

טעמים מובילים: וויט גמי בר, רד גמי בר, אמברוזיה, בלוברי מאפין, ספייסד צ'אי.

למי מתאים: ממעשנים מתחילים ועד המקצוענים.

משך עישון: 60-75 דקות.2. טבק אגלי - טבק UGLY


טבק לנרגילה פרימיום אמריקאי שהתחיל ב-2014 וכבש מאז את לבבות מעשני הנרגילה. טבק אגלי מופץ למדינות רבות כגון רוסיה, אוסטרליה, ישראל ודרום אמריקה. עשוי מעלי וירג'ינה גולד האיכותיים. הטבק נקי מ''ענפים'' וקצוץ יפה. בכל תערובת של עגלי יש רק עלי טבק, טעם, גליצרין למאכל (זה מה שמפיק בעצם את העשן) ודבש! הדבש מעניק לטבק טעם ייחודי ויחד עם העלים האיכותיים ניתן לעשן ראש עגלי למשך 90-120 דקות!


לטבק אגלי טעמים רבים לנרגילה, שהוגדרו כהצלחה בעולם העישון, כגון: בלו מג'יק (אוכמניות עם תחושת קירור) אורנג' כיף (תפוז מנטה), רימונים וסרג'נט הקלברי (פירות יער ופטל).


ארץ יצור: ארה''ב, שיקגו.

חוזק: בינוני בניקוטין, דירוג 4 מתוך 10.

חוזק הטעם: חזק ומורגש בעל גוף מלא, דירוג 10 מתוך 10.

עננים/ עשן: דירוג 9 מתוך 10.

טעמים מובילים: בלו מג'יק, מאוורדי, אורנג' קיף, גויאבה, מרקוז'ה וסרג'נט הקלברי.

למי מתאים: ממעשנים מתחילים ועד המקצוענים.

משך עישון: 90-120 דקות.


3. טבק זומו - טבק ZOMO


טבק פרימיום לנרגילה, עם למעלה מ- K300 עוקבים באינסטגרם, K200 עוקבים בפייסבוק וקהל מעריצים מושבע בכל העולם- זומו הוא ללא הספק הדבר הבא בעולם עישון הנרגילה.


זומו פרצו לשוק לפני 5 שנים ולאט לאט הפכו לדבר גדול ומצליח. מיוצר בפראגוואי מעלי וירגי'ניה גולד איכותיים, זמין בלמעלה מ-400 טעמים שונים! נכון! לא טעם לנרגילה אחד אלא מאות טעמים לנרגילה!


הטבק קליל בעל גוף עשיר ומלא, מפיק ענני עשן עצומים. לזומו סדרות רבות כגון הסדרה הקלאסית, סדרת טעמי הספלאש, סדרת הקופה, סטרונג, ברזיל וצ'מפיון.


טבק זומו משווק בכל העולם ונהפך ללהיט בברזיל, אירופה, ארה''ב ובמדינות אחרות רבות. לחברה ישנם מספר מותגים מלבד זומו כגון נאיי (NAY) (עלים כהים) ודסבל (DESVALL) שזוהי תערובת טבק לנרגילה מיוחדת שבה מעורבבים שבבי זהב קטנים!


ארץ יצור: פרגוואי.

חוזק: חלש בניקוטין, דירוג 2 מתוך 10, מלבד הסדרה החזקה דרגת חוזק 6 מתוך 10.

חוזק טעם: חזק ומורגש בעל גוף מלא ועשיר, דירוג 10 מתוך 10.

עננים/ עשן: דירוג 10 מתוך 10.

טעמים מובילים: ספלאש טאנג', לימון קיווי, ווילד אפריקה, טרופיקל אמאזון, דני רוסו, פסיפלורה, טימאו.

למי מתאים: למעשנים מתחילים ועד מקצוענים.

משך עישון: 60-90 דקות.4. טבק 7DAYS


טבק לנרגילה הנמכר ביותר באירופה וגרמניה. הוא הטבק הנפוץ ביותר במדינות אירופה ומספק את הסחורה בצורה הטובה ביותר. טעמים מדויקים, כיפים לעישון, קלילים ומלאים בעשן סמיך.


הטבק מופק מעלים צרפתיים איכותיים מאוד ומסונן בקפידה. בעל טעמים ייחודים שבד''כ קשה להפיק. טעמי הדובדבן של החברה מדויקים להפליא כמו גם טעמי הקולה/ טעם לנרגילה אננס, טעם אגס וכו. זו התמורה הטובה ביותר לכספך כאשר אנו מדברים על טבק פרימיום לנרגילה – משך זמן עישון ארוך 70-100 דק, טעם חזק ומורגש, עננים מפלצתיים.


ארץ יצור: גרמניה.

חוזק: חלש בניקוטין, דירוג 2 מתוך 10.

חוזק הטעם: חזק ומורגש בעל גוף מלא ועשיר, דירוג 10 מתוך 10.

עננים / עשן: דירוג 10 מתוך 10 ואפילו יותר.

טעמים מובילים: קולד פיץ' (אפרסק קירור), קולד קולה, קולד צ'רי, קולד סוויט ברי, אגס, אננס קירור, אוכמניות קירור, גלידת פיסטוק (7nights).

למי מתאים: למעשנים מתחילים ועד מקצוענים.

משך עישון: 70-110 דקות.5. טבק MUSTHAVE


אם תשאלו כל רוסי שמעשן נרגילה בקביעות הוא מיד ייאמר לכם שהחברה שמובילה את השוק בקטגוריית הטבק הכהה והחזק ברוסיה ובאירופה היא ללא ספק – מאסטהב!


למי שלא מכיר, טבק מאסטהב מיוצר מעלי בארלי שלוקטו עפ''י מדדים מיוחדים משבע ארצות שונות בעולם. כמו כן, בחברת מאסטהב עושים שימוש בתמציות היקרות ביותר מרחבי העולם המבטיחות לכם טעמים מלאים ואמיתיים המחזיקים לאורך זמן.


לצד הטעמים העשירים והמגוונים, מאסטהב הציגו טכנולוגיית קלייה מהפכנית המקטינה את ההשפעות השלילויות של הטבק ע"י הגדלת ההשפעה החיובית של מרכיבי העלים כגון עמידות לחום וספיגת טעמים.


סממן נוסף הבולט בטבק מאסטהב אל מול שאר החברות המייצרות טבק כהה הוא הטעם הטבעי, החד, והפירותי של הטבק שהחברה יצרה באמצעות שיתוף פעולה עם טובי מומחי הטעם מרחבי העולם

בשנת 2019 נבחר טבק מאסטהב לטבק מספר 1 ברוסיה בפסטיבל ג'ון קליאנו היוקרתי.


ארץ יצור: רוסיה.

חוזק: חזק בניקוטין, הטבק נע מדרגה 6 עד 8 מתוך 10.

חוזק הטעם: מגוון טעמים רחב, דירוג 10 מתוך 10.

עננים / עשן: דירוג 9 מתןך 10.

טעמים מובילים: פינקמן, אורנג' טים, מלונייד, פיינאפל רינגס, יוניקורן טריטס.

למי מתאים: למעשנים וותיקים בעלי עמידות לניקוטין וגם למעשנים מתחילים שלא מושפעים בקלות מרמת ניקוטין גבוהה.

משך עישון: 60-100 דקות.טבק חזק לנרגילה
טבק לנרגילה דארקסייד

6. טבק דארקסייד – טבק DARKSIDE


ללא ספק דארקסייד נחשב לטבק הרוסי הכהה הטוב בעולם. טבק לנרגילה דארקסייד הינו טבק פרימיום רוסי שפרץ לשוק בסערה לפני שנים אחדות ומאז הפך לטבק המפורסם ביותר בעולם. ג'ון קליאנו בעל הרשת הוקה פלייס הכניס אותו לשימוש כטעם הדגל של רשת הלאונג'ים שלו ובזכות כך הטעם נהפך לנגיש וצבר פופולריות רבה בקרב מעשני הנרגילה הרוסים. טבק דרקסייד הוא טבק כהה העשוי מעלי בארלי וניתן לעשן אותו לרוב ב3 סוגים שונים: סופט, מדיום, רייר שלכל אחד מהם דרגת חוזק שונה.


ארץ יצור: רוסיה.

חוזק: חזק בניקוטין, תלוי בסוג הטבק נע מדרגה 6 עד 10 מתוך 10.

חוזק הטעם: מגוון טעמים רחב, דירוג 8 מתוך 10.

עננים / עשן: דירוג 9 מתןך 10.

טעמים מובילים: קולה, מנגו לאסי, למון בלאסט, סופרנובה.

למי מתאים: למעשנים וותיקים בעלי עמידות גבוהה לניקוטין.

משך עישון: 50-60 דקות.


טבק פרמיום לנרגילה
טבק לנרגילה טנג'יר

7. טבק טאנגי'רז - טבק TANGIERS


אם היינו יוצרים השוואה למכוניות אז טבק טאנג'ירז הוא ללא ספק הרולס רויס של הטבק לנרגילה. מדובר בטבק אולטרה פרימיום אמריקאי המיוצר בכמויות קטנות ונרקח עפ''י הזמנה. מה הופך אותו לטבק אולטרה פרימיום אתם שואלים? חומרי גלם יקרים ואיכותיים שמעניקים יותר טעם ומשך עישון שיכול להגיע ל-3 שעות לראש ! טבק טאנג'ירז עשוי לרוב מעלים כהים- עלי ברלי. חזק בניקוטין ומציע מגוון רחב של טעמים. פופולרי מאוד בארה''ב וברוסיה. טבק טאנגי'רז מציע מגוון של סדרות שכל אחת שונה מהשניה מבחינת חוזק הטבק. סידרת בירבק- סדרת הכניסה למעשני טאנג'ירז. סדרת נויר- סדרה חזקה אף יותר. סדרת ברלי- אם אתה מחפש ראש לפני השינה- זה הטבק, סביר להניח שאחרי שתעשן אותו לא תצליח לקום מהמיטה סדרת האף ליין (F LINE) – הסדרה החזקה ביותר יחד עם סדרת הברלי, מחוזקת בקפאין, מומלצת רק למקצוענים ביותר שמחפשים רמת ניקוטין ובאז גבוהה.

סדרת הנואר הינה הסדרה הפופולרית ביותר והמוערכת בעולם. כיום אין חנות נרגילות שמכבדת את עצמה או לאונג' שלא מחזיקה טאנג'ירז שנחשב לסמל סטטוס ולטבק הטוב בעולם.

פיסת היסטוריה למתקדמים: הבעלים של המותג טאנג'ירז, אריק הופמן המציא למעשה את ראש הפאנל לנרגילה ובכך חולל מהפכה באופן בו אנו מעשנים עד היום. ראש הפאנל מונע נזילת סירופ לנרגילה ושומר על הטבק רטוב ובכך מעניק לנו סשיין ארוך יותר.


ארץ יצור: ארה''ב, קליפורניה.

חוזק: בינוני בניקוטין: סדרת הבירקק 6/10 נויר 8/10 ברלי 10/10 F-LINE 10/10.

חוזק הטעם: חזק ומורגש בעל גוף מלא 10/10.

עננים/ עשן: 9/10.

טעמים מובילים: קיין מינט, אורנג' סודה, ניו ליים למון, טרופיקל פאנצ', בלו גאמבל, מרצ'יאנו צ'רי.

למי מתאים: למעשנים מקצוענים או כאלה שמחפשים באז חזק.

משך עישון: 90-180 דקות!


8. טבק נחלה – טבק NAKHLA


טבק נחלה אומנם אינו טבק פרימיום, אך כבודו במקומו מונח, מעצם היותו הטבק בטעמים הראשון בעולם. בשלהי שנות ה90 יצר הבעלים את הטעם הנמכר ביותר של החברה טעם הtwo apple שהוא טעם תפוח המלווה באניס חזק מאוד (יש לציין כי עד אז לא היה קיים בשוק טבק לנרגילה בטעמים והטעם לנרגילה היה בטעם טבק בסיסי). למעשה טעם הדאבל אפל הוא טעם אניס (ליקריץ) ואין קשר בינו לבין תפוח. אולם, הטבק נחשב לפופולרי ומוכר מאוד בעולם הערבי.


לטבק נחלה קיימת גם סדרת מיזו המצוינת- בה מגוון טעמים עשיר של לימון, גויאבה, דובדבן וכו אך למרבה הצער ייצור הסדרה הופסק וכיום נדיר למצוא באצ'ים ישנים ממנה.


ארץ יצור: מצרים.

חוזק: בינוני בניקוטין: 4/10.

חוזק הטעם: 7/10.

עננים / עשן: 6/10.

טעמים מובילים: דאבל אפל, אפרסק.

למי מתאים: למעשנים מתחילים עד מקצוענים. פופולרי מאוד בבתי קפה במגזר.

משך עישון: 40-60 דקות.


טבק פרימיום לנרגילה
טבק לנרגילה MAZAYA

9. טבק מאזיה - טבק MAZAYA


טעם לנרגילה המיוצר בירדן. נפוץ מאוד במדינות ערב השכנות לירדן. זהו טבק בסיסי ביותר העשוי מעלים צרפתיים החתוכים גס. יחסית למחירו הזול (10$ לקילו) מספק תוצאה טובה מבחינת טעם ועשן.


ארץ יצור: ירדן.

חוזק: חלש בניקוטין: 1/10.

חוזק הטעם: מגוון טעמים רחב 7/10.

עננים / עשן: 8/10.

טעמים מובילים: אוכמניות מנטה, מוחיטו, לימון מינט.

למי מתאים: למעשנים מתחילים שמחפשים סשיין קצר ללא תחושת ניקוטין.

משך עישון: 50-40 דקות.


טבק לנרגילה למעשני נרגילה
טבק לנרגילה אלפאחר

10. טבק אל פאחר – טבק AL FAKHER


טבק לנרגילה המיוצר בדובאי - איחוד האמירויות הערביות (UAE). אל פאחר הוא אולי הטבק הנפוץ ביותר בעולם ומשווק בכל מדינות ערב, ארה''ב ואירופה. המפעל נוסד בשנת 1999 ומאז מייצר כמויות אדירות של טבק על בסיס חודשי.


טבק אל פאחר הינו טבק ברמה גבוהה יחסית למחירו הזול בעולם (10$ לקילו בדובאי). הוא מחזיק זמן רב לעישון, בעל טעם טוב ועננים הגונים.


לחברה מספר סדרות כגון הסטנדרט, ספיישל אדישן, גולדן ליין שם ניתן למצוא תפוח זהב, תפוז זהב ענבים וכו. ישנה סדרה חדשה - סדרת הקראפט שיצאה לשוק לפני מספר חודשים. כמו כן לחברת אל-פאחר יש סדרה של תחליף טבק לעישון לנרגילה העשויה מפירות.


ארץ יצור: בדובאי - איחוד האמירויות הערביות (UAE).

חוזק: בינוני בניקוטין: 4/10.

חוזק הטעם: 7/10.

עננים / עשן: 7/10.

טעמים מובילים: דאבל אפל, אוכמניות מנטה, לימון מינט, אשכולית, תפוז, מנטה, מסטיק.

למי מתאים: למעשנים מתחילים עד מקצוענים.

משך עישון: 50-90 דקות.


טבק אפזל afzal

11. טבק אפזל - טבק afzal


זהו תאגיד הודי ענק המייצר טעם לנרגילה. אפזל היא אחת היצרניות הגדולות בשוק הטבק לנרגילה ובעלת המותג אפזל שהוא טבק לנרגילה במגוון של טעמים ייחודי של תבלינים הודיים כגון פאן ראס, צ'אי הודי ופירות שונים. טבק אפזל לא מתאים לכל מעשן שכן הטעמים מתובלים מאוד ומזכירים תבלינים הודיים עזים ומתובלים. כמו כן, החברה מייצרת סיגריות ותחליף טבק צמחי בשם סואקס.


ארץ יצור: הודו.

חוזק: בינוני בניקוטין: 3.5/10.

חוזק הטעם: 8/10.

עננים / עשן: 6.5/10.

טעמים מובילים: פאן ראס, צ'אי הודי, תפוח, מנגו.

למי מתאים: למעשנים מתחילים עד מקצוענים.

משך עישון: 40-55 דקות.


12. טבק שרבטלי - טבק SERBETLI


טבק טורקי בסיסי יחסית. עקב מחירו הזול הטבק נפוץ בטורקיה, קזחסטן, אוקראינה ורוסיה. לטבק שרבטלי מאות של טעמים לנרגילה. הטעם לנרגילה הפופולרי ביותר הוא הלימון קייק וסדרת האייס.


ארץ יצור: טורקיה.

חוזק: חלש בניקוטין: 1/10.

חוזק הטעם: מגוון טעמים רחב 6/10.

עננים / עשן: 8/10.

טעמים מובילים: לימון קייק, ליצ'י, פיץ', אייס ברי.

למי מתאים: למעשנים מתחילים שמחפשים סשיין קצר ללא תחושת ניקוטין.

משך עישון: 30-40 דקות.


13. טבק אדליה - טבק ADALYA


טבק טורקי לנרגילה, הצובר פופולריות בשנים האחרונות. טעם טבעי וקליל עם כמות עשן טובה. לרוב ישנם מחסורים בטעמים דבר המוריד את דירוג החברה בקרב המעשנים.


ארץ יצור: טורקיה.

חוזק: חלש בניקוטין: 1/10.

חוזק הטעם: מגוון טעמים רחב 7/10.

עננים / עשן: 8/10.

טעמים מובילים: דרגון קולה, שייק חלב, אמריקן פאי, לימון פאי, לאב 66.

למי מתאים: למעשנים מתחילים שמחפשים סשיין קצר וקליל.

משך עישון: 40-60 דקות.


טבק לנרגילה סטארבז
טבק סטארבז STARBUZZ

14. טבק סטארבז - טבק STARBUZZ


טבק סטרבז הוא שחקן וותיק מאוד בשוק הטבק האמריקאי. טבק סטרבאז נוסד בשנת 2005 ונודע בזכות עלי הוירג'יניה האיכותיים שלו יחד עם תמציות מעולות. בלו מיסט, ג'אפניז גיישה, בלו סרפר, קוד 69 אלו הם הטעמים לנרגילה הפופולרים ביותר של החברה. לסטרבז ליינים שונים של טבק כגון בולד, ווינטג' (עלים כהים).


ארץ יצור: ארה''ב.

חוזק: חלש בניקוטין 2/10.

חוזק הטעם: חזק ומורגש בעל גוף מלא 8/10.

עננים/ עשן: 8/10.

טעמים מובילים: בלו מיסט, קוקו ג'מבו, בלו סרפר, קוד 69.

למי מתאים: ממעשנים מתחילים ועד למקצוענים.

משך עישון: 45-70 דקות.

Comentarios


 • למה טבק פרימיום עם אזהרות עולה יותר מטבק במשקל?
  טבק פרימיום עם אזהרות הנמכר ב- 60 גרם הוא טבק שמיובא לארץ באופן חוקי ולכן בכניסה לארץ מחוייב בתשלום מס גבוה. מי שקונה לדוגמא בחנות חבילת זומו ב-42 ש"ח – כ- 24 ש"ח הולכים ישר לקופת המדינה! זו אחת הסיבות למחיר הגבוה יחסית של טבק הפרימיום החוקי לבין הטבק במשקל. בנוסף טבק פרימיום המיוצר באירופה וארה"ב, תחת פיקוח ממשלתי ובעל רישיון משרד הבריאות והרשויות המתאימות, דבר המייקר את עלויות הפיתוח של המוצר.
 • האם טבק פרימיום לנרגילה בריא יותר מטבק במשקל?
  בהחלט כן, יחד עם זאת אין אנו מעודדים עישון אך ניתן לומר כי טבק פרימיום לנרגילה מיוצר תחת פיקוח ממשלתי בארצות בהן הוא גדל ולכן חייב לעמוד בסטנדרטים מחמירים של גידול לעומת טבק במשקל הגדל ללא פיקוח ובמקרים רבים מושקה במי קולחין (ביוב) ונעשה שימוש בחומרים מדבירים המסכנים את הבריאות. במטעי הגידול של טבק הפרימיום ההדברה נעשית בפיקוח ממשלתי ונעשה שימוש בחומרי הדברה אורגניים שאינם מסכנים את הבריאות. להרחבה בנושא כנס למאמר ההבדל בין טבק פרימיום לנרגילה לטבק לנרגילה במשקל
 • האם טבק פרימיום לנרגילה מחזיק יותר זמן מטבק במשקל?
  חד משמעית, כן! ראש של טבק במשקל יחזיק בין 15-30 דק ואילו ראש של טבק פרימיום יכול בכיף לספק לך 90-120 דקות של עישון, תלוי בסוג הטבק ואיכות הראש בו אתה משתמש. למשל עישון טבק פרימיום לנרגילה כמו זומו, פומארי או עגלי בראש אלפקה איכותי יכול להימשך עד 120 דקות בכיף.
 • האם לטבק פרימיום לנרגילה יש תאריך תפוגה?
  כאשר אתם קונים טבק פרימיום יש לו בד''כ תאריך תפוגה לתקופה של שנתיים. מעבר לתקופה זאת הטבק מאבד מהטריות שלו, הטעם נחלש וכל חווית העישון תהיה טובה פחות וגם בטוחה פחות לעישון. כאשר מדובר בטבק במשקל שמאוחסן בתנאים לא תנאים ואין עליו שום פיקוח ממשלתי לגבי טריות, תאריך תפוגה וכו' אתם עלולים למצוא את עצמכם מעשנים טבק בן כמה שנים שלא ממש הייתם רוצים להכניס לגוף שלכם.
 • מה ההבדלים בטעמים בין טבק פרימיום לטבק במשקל?
  טבק פרימיום מתאפיין בתמציות איכותיות המשלבות מרכיבים איכותיים יותר עם טעמים חזקים יותר, מה שמוביל לחווית עישון מהנה ואיכותית יותר מטבק במשקל. חברות טבק הפרימיום כמו זומו, פומארי ועגלי מציעות קשת רחבה של טעמים ושילובים כך שאין מצב שלא תמצא משהו מעניין שעדיין לא ניסית ותאהב.
bottom of page