טבק לנרגילה – איך תבחר טבק איכותי לנרגילה?

בשנים האחרונות שוק הטבק לנרגילה והטעמים לנרגילה גדל באופן משמעותי. שוק הנרגילות מוצף במוצרי טבק לנרגילה עם עשרות חברות שונות. אז איך תדע באמת לזהות את ההבדלים ביניהם, מאיזה עלים כל טבק לנרגילה מיוצר, מה דרגת חוזק הניקוטין של כל אחד ודרגת איכות כוללת של חברת טבק?


אז החלטנו להרים את הכפפה ולכתוב מאמר שיסקור את כל החברות המובילות והנפוצות ביותר בארץ ובעולם הקיימות בשוק עישון הנרגילה.


כל טבק מדורג על סקאלה של 1 עד 10 בפרמטרים הבאים: חוזק הניקוטין, חוזק הטעם, סמיכות העננים ומשך העישון.


1. טבק פומארי - טבק FUMARI


טבק לנרגילה פומארי, נחשב לטבק הנרגילה הטוב ביותר בעולם בקטגוריית הפרימיום. הוא מופץ למדינות רבות כגון רוסיה, אוקראינה, אירופה, הודו וברזיל. נפוץ מאוד ואין כמעט חנות טבק/ לאונג' נרגילה שלא מכיר ומשתמש בטבק.

הסיפור של פומארי התחיל ב1997 בלאונג' קטן בקליפורניה שרצה להכין טעמי טבק מיוחדים בעבור הלקוחות שלו. הטעם הראשון שהם יצרו היה הוויט גמי בר המפורסם שמככב עד היום כטעם הפופולרי והנמכר ביותר בעולם - סוכריות גומי לבנות בליווי אננס והדרים.


טבק פומרי עשוי מעלי טבק וירג'יניה גולד האיכותיים ביותר, בעל אחוז ניקןטין נמוך יחסית המאפשר שאיפות גדולות ללא תחושת צריבה. הטבק מתאים גם למתחילים וגם למקצוענים. ראש של 15 גרם פומרי יחזיק בממוצע 70-100 דק' עישון וילווה בעננים גדולים וטעם חזק ומורגש.


ארץ יצור: ארה''ב, סן דייגו.

חוזק: חלש בניקוטין, דירוג 2 מתוך 10.

חוזק הטעם: חזק ומורגש בעל גוף מלא, דירוג 10 מתוך 10.

עננים / עשן: דירוג 10 מתןך 10.

טעמים מובילים: וויט גמי בר, רד גמי בר, אמברוזיה, בלוברי מאפין, ספייסד צ'אי.

למי מתאים: ממעשנים מתחילים ועד המקצוענים.

משך עישון: 60-75 דקות.


לרכישה לחץ כאן


2. טבק אגלי - טבק UGLY


טבק לנרגילה פרימיום אמריקאי שהתחיל ב-2014 וכבש מאז את לבבות מעשני הנרגילה. טבק אגלי מופץ למדינות רבות כגון רוסיה, אוסטרליה, ישראל ודרום אמריקה. עשוי מעלי וירג'ינה גולד האיכותיים. הטבק נקי מ''ענפים'' וקצוץ יפה. בכל תערובת של עגלי יש רק עלי טבק, טעם, גליצרין למאכל (זה מה שמפיק בעצם את העשן) ודבש! הדבש מעניק לטבק טעם ייחודי ויחד עם העלים האיכותיים ניתן לעשן ראש עגלי למשך 90-120 דקות!


לטבק אגלי טעמים רבים לנרגילה, שהוגדרו כהצלחה בעולם העישון, כגון: בלו מג'יק (אוכמניות עם תחושת קירור) אורנג' כיף (תפוז מנטה), רימונים וסרג'נט הקלברי (פירות יער ופטל).


ארץ יצור: ארה''ב, שיקגו.

חוזק: בינוני בניקוטין, דירוג 4 מתוך 10.

חוזק הטעם: חזק ומורגש בעל גוף מלא, דירוג 10 מתוך 10.

עננים/ עשן: דירוג 9 מתוך 10.

טעמים מובילים: בלו מג'יק, מאוורדי, אורנג' קיף, גויאבה, מרקוז'ה וסרג'נט הקלברי.

למי מתאים: ממעשנים מתחילים ועד המקצוענים.

משך עישון: 90-120 דקות.


לרכישה לחץ כאן

3. טבק זומו - טבק ZOMO


טבק פרימיום לנרגילה, עם למעלה מ- K300 עוקבים באינסטגרם, K200 עוקבים בפייסבוק וקהל מעריצים מושבע בכל העולם- זומו הוא ללא הספק הדבר הבא בעולם עישון הנרגילה.


זומו פרצו לשוק לפני 5 שנים ולאט לאט הפכו לדבר גדול ומצליח. מיוצר בפראגוואי מעלי וירגי'ניה גולד איכותיים, זמין בלמעלה מ-400 טעמים שונים! נכון! לא טעם לנרגילה אחד אלא מאות טעמים לנרגילה!


הטבק קליל בעל גוף עשיר ומלא, מפיק ענני עשן עצומים. לזומו סדרות רבות כגון הסדרה הקלאסית, סדרת טעמי הספלאש, סדרת הקופה, סטרונג, ברזיל וצ'מפיון.


טבק זומו משווק בכל העולם ונהפך ללהיט בברזיל, אירופה, ארה''ב ובמדינות אחרות רבות. לחברה ישנם מספר מותגים מלבד זומו כגון נאיי (NAY) (עלים כהים) ודסבל (DESVALL) שזוהי תערובת טבק לנרגילה מיוחדת שבה מעורבבים שבבי זהב קטנים!


ארץ יצור: פרגוואי.

חוזק: חלש בניקוטין, דירוג 2 מתוך 10, מלבד הסדרה החזקה דרגת חוזק 6 מתוך 10.

חוזק טעם: חזק ומורגש בעל גוף מלא ועשיר, דירוג 10 מתוך 10.

עננים/ עשן: דירוג 10 מתוך 10.

טעמים מובילים: ספלאש טאנג', לימון קיווי, ווילד אפריקה, טרופיקל אמאזון, דני רוסו, פסיפלורה, טימאו.

למי מתאים: למעשנים מתחילים ועד מקצוענים.

משך עישון: 60-90 דקות.


לרכישה לחץ כאן


4. טבק 7DAYS


טבק לנרגילה הנמכר ביותר באירופה וגרמניה. הוא הטבק הנפוץ ביותר במדינות אירופה ומספק את הסחורה בצורה הטובה ביותר. טעמים מדויקים, כיפים לעישון, קלילים ומלאים בעשן סמיך.


הטבק מופק מעלים צרפתיים איכותיים מאוד ומסונן בקפידה. בעל טעמים ייחודים שבד''כ קשה להפיק. טעמי הדובדבן של החברה מדויקים להפליא כמו גם טעמי הקולה/ טעם לנרגילה אננס, טעם אגס וכו. זו התמורה הטובה ביותר לכספך כאשר אנו מדברים על טבק פרימיום לנרגילה – משך זמן עישון ארוך 70-100 דק, טעם חזק ומורגש, עננים מפלצתיים.


ארץ יצור: גרמניה.

חוזק: חלש בניקוטין, דירוג 2 מתוך 10.

חוזק הטעם: חזק ומורגש בעל גוף מלא ועשיר, דירוג 10 מתוך 10.

עננים / עשן: דירוג 10 מתוך 10 ואפילו יותר.

טעמים מובילים: קולד פיץ' (אפרסק קירור), קולד קולה, קולד צ'רי, קולד סוויט ברי, אגס, אננס קירור, אוכמניות קירור, גלידת פיסטוק (7nights).

למי מתאים: למעשנים מתחילים ועד מקצוענים.