top of page

עישון נרגילה - מדריך לעישון חכם בתקופת הקורונה

''אומץ זה לדעת ממה לא צריך לפחד'' פלאטו.


חבר יקר!


כולנו עוברים בימים אלו תקופה קשה שנכפתה עלינו. לשבת בבית בבידוד או בהסגר, מבלי לצאת לעבודה, לחברים, מקומות בילוי, כושר או פנאי....


אז הצוות שלנו גיבש כמה כללים שיעזרו לך להעביר את הזמן עם הנרגילה ולהישאר בריא גם כשאתה בבית מעשן עם חברים.


6 טיפים לעישון נרגילה עם חברים בתקופת הקורונה


1. תשתדל לא לחלוק נרגילה!


למרות שעישון נרגילה הוא עניין חברתי נסה שלא לחלוק את הצינור בין אחד לשני משום שנגיף הקורונה עובר בעיקר דרך רוק או התעטשות. הפתרון: אם אתם 2 חבר'ה תדליקו 2 ראשים ;)


2. תשתמש אך ורק בציוד נקי!


ככלל, רצוי לשטוף את הנרגילה כל יום. מאחר והמים בכד הם מאגר מים סגור יש לשטוף את הכד באופן יומיומי. בשלב הראשון, שפוך את תכולת המים מהיום שעבר בתחילת כל סשיין עישון (וכך גם להיפטר מהטעמים הקודמים שעישנתם).


להעביר זרם מים בגוף הנרגילה (חוטר מספיק להעביר אחת לשבוע), לשטוף את הראש בסקוטש עם סבון והנה הנרגילה שלך כמו חדשה!


ניקיון יומיומי כזה גם יעזור לך לשמור על הנרגילה מהצטברות קורוזיה ואבנית (למרות שבנרגילה רוסית או נרגילה גרמנית לא צריך לחשוש מחולות רעות כאלו).


3. תעשן טבק פרימיום ארוז ואטום והימנע כמה שיותר מטבק במשקל


תעשן טבק פרימיום שמגיע ממדינות מפוקחות כמו אמריקה, גרמניה, רוסיה. ככלל, טבק פרימיום מפוקח על ידי הממשלה ומשרד הבריאות בארץ המוצא - קרא עוד על הנושא , נארז במכונות ללא מגע יד אדם ולא נמצא פתוח בחנות נרגילות כמו טבק במשקל שלך תדע איזה חולה קורונה התעטש על הטבק שניה לפני שארזו לך אותו ועכשיו אתה מכניס את הנגיף ישר לריאות שלך!


4. חבר טוב זה חבר בריא!


תעשן רק בחברת חברים/ בני משפחה בריאים. כשחבר מתחיל להתעטש ולהשתעל לידך שלח אותו מיד להסגר ל-14 יום העיקר שלא יישב איתך באותו חדר ויפזר סביבך חיידקים! ושוב, זכור: לא לחלוק צינור בימים אלו ! כל מעשן עם נרגילה אישית שלו!

5. שמור על עצמך ושמור על כושר!


אם אתה חייב לצאת מהבית לקניות, נסה לצאת עם מסיכה נקיה, שמור על מרחק של 2 מטר מאנשים בסופר או בבית המרקחת. השתדל מאוד שלא לגעת באף ובפה כשאתה בסידורים, ככה הנגיף עובר!


נסה לנצל את הזמן לסטים בבית של שכיבות סמיכה, תרגילי בטן, מתח, משקולות או כל תרגיל שמשתמש במשקל גוף. מחקרים רבים מוכיחים כי אנשים ששומרים על כושר ומתאמנים באופן סדיר מפתחים מערכת חיסונית חזקה יותר שעוזרת להם לשמור על עצמם משפעת, מחלות שונות וכן ככל הנראה גם מנגיף הקורונה.


6. תקדיש את הזמן לעצמך!


עכשיו כשכולנו סגורים בבית, אולי זה הזמן המתאים ביותר לעשות חשבון נפש, לחזור לנגן בגיטרה שהזנחת, ללמוד שפה חדשה, להשקיע בלימודים או בעסק, לכתוב, לקרוא או סתם להיות עם המשפחה.


קרא יותר על הנגיף – ידע זה כח. ככל שאנחנו מבינים יותר וצוברים יותר ידע, כך רמת החרדה שלנו יורדת ועוזרת לנו להתמודד עם התקופה הלא פשוטה שנקלענו אליה.


וכן, גם הנרגילה יכולה לעזור לך להירגע אז למה לא?:)


 

אנחנו מקווים שהמאמר עזר לכם להתמודד עם המצב אפילו בקצת. תרגישו חופשי לשתף את המאמר בין חברים, אתם גם יכולים לכתוב לנו ונשתדל לתת לכם מענה בכל שאלה!


נכתב באהבה לכל לקוחותינו

שמרו על עצמכם!

צוות Hookahpedia

 

Yorumlar


 • למה טבק פרימיום עם אזהרות עולה יותר מטבק במשקל?
  טבק פרימיום עם אזהרות הנמכר ב- 60 גרם הוא טבק שמיובא לארץ באופן חוקי ולכן בכניסה לארץ מחוייב בתשלום מס גבוה. מי שקונה לדוגמא בחנות חבילת זומו ב-42 ש"ח – כ- 24 ש"ח הולכים ישר לקופת המדינה! זו אחת הסיבות למחיר הגבוה יחסית של טבק הפרימיום החוקי לבין הטבק במשקל. בנוסף טבק פרימיום המיוצר באירופה וארה"ב, תחת פיקוח ממשלתי ובעל רישיון משרד הבריאות והרשויות המתאימות, דבר המייקר את עלויות הפיתוח של המוצר.
 • האם טבק פרימיום לנרגילה בריא יותר מטבק במשקל?
  בהחלט כן, יחד עם זאת אין אנו מעודדים עישון אך ניתן לומר כי טבק פרימיום לנרגילה מיוצר תחת פיקוח ממשלתי בארצות בהן הוא גדל ולכן חייב לעמוד בסטנדרטים מחמירים של גידול לעומת טבק במשקל הגדל ללא פיקוח ובמקרים רבים מושקה במי קולחין (ביוב) ונעשה שימוש בחומרים מדבירים המסכנים את הבריאות. במטעי הגידול של טבק הפרימיום ההדברה נעשית בפיקוח ממשלתי ונעשה שימוש בחומרי הדברה אורגניים שאינם מסכנים את הבריאות. להרחבה בנושא כנס למאמר ההבדל בין טבק פרימיום לנרגילה לטבק לנרגילה במשקל
 • האם טבק פרימיום לנרגילה מחזיק יותר זמן מטבק במשקל?
  חד משמעית, כן! ראש של טבק במשקל יחזיק בין 15-30 דק ואילו ראש של טבק פרימיום יכול בכיף לספק לך 90-120 דקות של עישון, תלוי בסוג הטבק ואיכות הראש בו אתה משתמש. למשל עישון טבק פרימיום לנרגילה כמו זומו, פומארי או עגלי בראש אלפקה איכותי יכול להימשך עד 120 דקות בכיף.
 • האם לטבק פרימיום לנרגילה יש תאריך תפוגה?
  כאשר אתם קונים טבק פרימיום יש לו בד''כ תאריך תפוגה לתקופה של שנתיים. מעבר לתקופה זאת הטבק מאבד מהטריות שלו, הטעם נחלש וכל חווית העישון תהיה טובה פחות וגם בטוחה פחות לעישון. כאשר מדובר בטבק במשקל שמאוחסן בתנאים לא תנאים ואין עליו שום פיקוח ממשלתי לגבי טריות, תאריך תפוגה וכו' אתם עלולים למצוא את עצמכם מעשנים טבק בן כמה שנים שלא ממש הייתם רוצים להכניס לגוף שלכם.
 • מה ההבדלים בטעמים בין טבק פרימיום לטבק במשקל?
  טבק פרימיום מתאפיין בתמציות איכותיות המשלבות מרכיבים איכותיים יותר עם טעמים חזקים יותר, מה שמוביל לחווית עישון מהנה ואיכותית יותר מטבק במשקל. חברות טבק הפרימיום כמו זומו, פומארי ועגלי מציעות קשת רחבה של טעמים ושילובים כך שאין מצב שלא תמצא משהו מעניין שעדיין לא ניסית ותאהב.
bottom of page