top of page

טעמים מומלצים לנרגילה - פומארי לימונצ'לו

תגידו שלום לאחד הטעמים היותר מעניינים שיצאו לפומארי (Fumari) לאחרונה – פומרי לימונצ'לו! (Fumari Limoncello) מחווה קטנה לליקר האיטלקי הקלאסי לימונצ'לו. טבק לנרגילה פומארי יצרו טעם מאוזן וחלק לעישון נרגילה, שמשלים משך עישון של כשעה וחצי. ברגע שתפתחו את הפאוץ' של פומארי תרגישו מיד בריח של סוכריית לימון באוויר, ולמרות הריח החזק הטעם מאוזן וקליל לעישון.


טבק לנרגילה פומארי - הטעם המושלם


לכל רודפי העננים שביניכם טבק לנרגילה פומארי לימונצ'לו הוא הטעם המושלם לנרגילה - העננים גדולים ומלאים. בהתחשב בכך שפומארי לימונצ'לו הוא טעם קליל וכיפי לעישון, הוא גם מתאים מאוד ליצירת מיקסים שונים. הולך מעולה עם טבקים לנרגילה בטעם מנטה או עם תחושת קירור כמו למשל סופרנובה של דארקסייד. עגלי בלו מג'יק או אגלי טרייפורס וסוויט מינט של פומארי יכולים להשתלב נהדר יחד עם הפומארי לימונצ'לו.
אז איך להכין ראש לנרגילה פומרי לימונצ'לו?

 1. ערבב את השקית כשהיא סגורה. פשוט תעשה לה מסאג' קטן כדי שהטעם והגליצרין יתערבבו באופן אחיד עם הטבק.

 2. פתח את השקית של הטבק לנרגילה ופזר באופן אחיד ואוורירי על הראש לנרגילה. אל תלחץ על הטבק ואל תמעך אותו כמו שהרבה עושים עם טבק במשקל. ראש מלא וגדוש הוא לא בהכרח ראש מוצלח אלא ראש שקשה לפתיחה וסחיבה. ראש של 10-15 גרם זה ראש שיחזיק לכ-90 דקות של עישון נרגילב ואין טעם למלא ראש של 20-25 גרם. משך העישון והטעם יהיה זהה בניגוד לאמונה הרווחת שככל שתעמיס יותר על הראש ככה תקבל יותר טעם ומשך עישון.

 3. שים שכבה או שתיים של נייר כסף פומארי או קלאוד לוטוס.

 4. חמם 3 יחידות של גחלים טבעיים, המומלצים ביותר הם גחלי ONE NATION ושים על נייר הכסף. המלצה שלנו זה להשתמש בגחלי ONE NATION משום שהם גחלים טבעיים אמיתיים שלא מסריחים בהדלקה, עשויים מחומרים טבעיים (קליפות קוקוס) נותנים חום אופטימלי כזה שלא ישרוף לכם את הטבק יותר מדי כדי שלא תרגישו בטעם ''שרוף''. לא מתפרק ולא מפיל שאריות אפר לראש שלכם. לא הייתם רוצים שאריות אפר בראש לנרגילה שהרגע הכנתם, נכון?

 5. תן לראש להתחמם כ-2 דקות (קלאוד לוטוס 2 דקות) בשימוש בנייר כסף גם 2 דקות. בשימוש בפרובוסט יש להמתין 3.5 דקות.

 6. תתחיל לעשן בהנאה!


 

כל מה שנותר עכשיו זה להכין ראש של לימונצ'לו,

למזוג כוס לימונדה קרה להתרווח לאחור ולהתחיל בחוויה הלימונית.

 

Comments


 • למה טבק פרימיום עם אזהרות עולה יותר מטבק במשקל?
  טבק פרימיום עם אזהרות הנמכר ב- 60 גרם הוא טבק שמיובא לארץ באופן חוקי ולכן בכניסה לארץ מחוייב בתשלום מס גבוה. מי שקונה לדוגמא בחנות חבילת זומו ב-42 ש"ח – כ- 24 ש"ח הולכים ישר לקופת המדינה! זו אחת הסיבות למחיר הגבוה יחסית של טבק הפרימיום החוקי לבין הטבק במשקל. בנוסף טבק פרימיום המיוצר באירופה וארה"ב, תחת פיקוח ממשלתי ובעל רישיון משרד הבריאות והרשויות המתאימות, דבר המייקר את עלויות הפיתוח של המוצר.
 • האם טבק פרימיום לנרגילה בריא יותר מטבק במשקל?
  בהחלט כן, יחד עם זאת אין אנו מעודדים עישון אך ניתן לומר כי טבק פרימיום לנרגילה מיוצר תחת פיקוח ממשלתי בארצות בהן הוא גדל ולכן חייב לעמוד בסטנדרטים מחמירים של גידול לעומת טבק במשקל הגדל ללא פיקוח ובמקרים רבים מושקה במי קולחין (ביוב) ונעשה שימוש בחומרים מדבירים המסכנים את הבריאות. במטעי הגידול של טבק הפרימיום ההדברה נעשית בפיקוח ממשלתי ונעשה שימוש בחומרי הדברה אורגניים שאינם מסכנים את הבריאות. להרחבה בנושא כנס למאמר ההבדל בין טבק פרימיום לנרגילה לטבק לנרגילה במשקל
 • האם טבק פרימיום לנרגילה מחזיק יותר זמן מטבק במשקל?
  חד משמעית, כן! ראש של טבק במשקל יחזיק בין 15-30 דק ואילו ראש של טבק פרימיום יכול בכיף לספק לך 90-120 דקות של עישון, תלוי בסוג הטבק ואיכות הראש בו אתה משתמש. למשל עישון טבק פרימיום לנרגילה כמו זומו, פומארי או עגלי בראש אלפקה איכותי יכול להימשך עד 120 דקות בכיף.
 • האם לטבק פרימיום לנרגילה יש תאריך תפוגה?
  כאשר אתם קונים טבק פרימיום יש לו בד''כ תאריך תפוגה לתקופה של שנתיים. מעבר לתקופה זאת הטבק מאבד מהטריות שלו, הטעם נחלש וכל חווית העישון תהיה טובה פחות וגם בטוחה פחות לעישון. כאשר מדובר בטבק במשקל שמאוחסן בתנאים לא תנאים ואין עליו שום פיקוח ממשלתי לגבי טריות, תאריך תפוגה וכו' אתם עלולים למצוא את עצמכם מעשנים טבק בן כמה שנים שלא ממש הייתם רוצים להכניס לגוף שלכם.
 • מה ההבדלים בטעמים בין טבק פרימיום לטבק במשקל?
  טבק פרימיום מתאפיין בתמציות איכותיות המשלבות מרכיבים איכותיים יותר עם טעמים חזקים יותר, מה שמוביל לחווית עישון מהנה ואיכותית יותר מטבק במשקל. חברות טבק הפרימיום כמו זומו, פומארי ועגלי מציעות קשת רחבה של טעמים ושילובים כך שאין מצב שלא תמצא משהו מעניין שעדיין לא ניסית ותאהב.
bottom of page