נרגילות - 6 נרגילות הפרימיום הטובות ביותר לשנת 2021

במאמר נענה על השאלות:


מהי נרגילה פרימיום?


מה ההבדל בין נרגילה פרימיום לנרגילות אחרות?


כמה עולה נרגילה פרימיום?


איך להפיק את המקסימום בעישון נרגילה פרימיום?


מהם 6 נרגילות הפרימיום הטובות ביותר לשנת 2021?


מהי נרגילה פרימיום?


בשנים האחרונות פרץ לחיינו מונח חדש – נרגילה פרימיום. פעם היינו קונים נרגילה סינית או במקרה הטוב נרגילה סורית ולאחרונה החילו לבצבץ נרגילות יוקרה או יותר נכון נרגילות פרימיום באתרים שונים בארץ ובעולם.


נרגילה פרימיום מגיעה בעצם מהמילה איכות, זוהי נרגילה איכותית העשויה מהחומרים הטובים ביותר והעמידים ביותר שניתן למצוא כיום בשוק ומושפעת מעיצובים חדשניים/ קלאסיים שלעיתים משולבים עם מעט פיוז'ן, מה זאת אומרת?


בואו ונרחיב: נרגילות הפרימיום עשויות בד''כ מפלדת אל חלד או סטיינלס סטיל ברמה גבוהה. רמת הסטיינלס סטיל מגיעה משימוש בחומר גלם איכותי ויקר וכן משימוש במכונות חיתוך מיוחדות שלרוב ממוחשבות.

ניתן לומר כי נרגילת הפרימיום הראשונה בעולם היא נרגילת מיג של חברת MIG הגרמנית (M.I.G – MADE IN GERMANY) שהשתמשה למעשה בסטיינלס סטיל ברמה גבוהה ובכדים עמידים וחזקים מאוד תוך כדי שימוש במכונות חיתוך ממוחשבות שיצרו שוב ושוב ובדיוק גדול, נרגילות עמידות ויפות. השימוש במכונות חיתוך ממוחשבות הבטיחו תוצאות עקביות בכל דגם ודגם בניגוד לנרגילת חליל מאמון המצרית המיוצרות בעבודת יד - לכן, כל נרגילה תהיה מעט שונה במראה ואפילו לעיתים בביצועים שלה.

בנוסף לנרגילות הפרימיום הגרמניות, ישנן נרגילות פרימיום רוסיות כגון נרגילת מטפיר או אלפא הוקה שלרוב לב הנרגילה עשוי מחומר מיוחד הקרוי פוליאקיטל (Polyacetal) שמגיע מתעשיית החלל (זוהי תערובת מיוחדת של פלסטיק עמיד וקל במיוחד וחברות רבות עושות בה שימוש בשנים האחרונות, החומר עמיד מאוד בפני שבר, אבנית חלודה וכו'). נרגילת מטפיר עשויה כפי שציינו מפוליאקיטל בליבה ואילו צינור הגוף והצינור שיורד לכיוון הכד עשויים סטיינלס סטיל ברמה גבוהה מאוד ועל הגוף מולבש שרוול שתפקידו לתת לנרגילה את המראה המיוחד שלה.


מה ההבדל בין נרגילה פרימיום לנרגילות אחרות?


ההבדל העיקרי בין נרגילה פרימיום לנרגילות אחרות הוא האיכות והמראה. עצם השימוש בחומרים איכותיים מאוד כגון סטיינלס סטיל ברמת גימור גבוהה וכד איכותי יבטיחו לכם נרגילה העמידה לאורך שנים ארוכות, שלא תופסת חלודה או אבנית ושנראית אחרי 5 שנים בדיוק כפי שהיא נראתה ביום בו קניתם אותה. היא תעניק לכם ביצועים גבוהים לאורך שנים ולא תיסתם או תיתקע בגלל אבנית וחלודה, לא תדלוף בגלל שהיא תיאכל מקורוזיה אחרי כמה חודשים- מה שבד''כ קורה עם נרגילות המיוצרות בסין.

מי מאתנו לא מכיר את התופעה שחוזרת כל כמה חודשים? אתה הולך לחנות הנרגילות השכונתית, זורק 150-200 ש''ח על נרגילה מצרית או סורית (שלרוב מיוצרת בסין) מגיע לבית מבסוט, מעשן בה ואחרי חודש היא מתחילה לגמגם, לצבור אבנית וחלודה, נהיות לה ''בריחות'' ואז אתה מתעצבן ומעיף אותה, חוזר לחנות השכונתית ו... חוזר חלילה – שוב קונה חיקוי זול ב-₪150, נהנה ממנה חודש, חודשיים ושוב מתאכזב וזורק אותה לפח.


ההבדל השני בין נרגילת פרימיום לנרגילות אחרות הוא העיצוב. כפי שציינו, נרגילות הפרימיום החלו בגרמניה עם נרגילות מיג, המשיכו לדגמים של נרגילות אמי דלוקס AMY DELUXE נרגילות סטימוליישן, נרגילות מוז MOZE , נרגילות אושיין OCEAN HOOKAH ובשנים האחרונות מובילים את השוק גרמני חברת אאון AEON SHISHA בזכות המראה הייחודי שלהן ופריקת העשן המגניבה כלפי מעלה/ מטה/ לצדדים.


אבל בואו לא נשכח כי בעשור האחרון רוסיה החלה להוביל את עולם נרגילות הפרימיום בשלל מוצרים מצוינים כגון נרגילת מטפיר MATPEAR HOOKA נרגילה אלפא ALPHA HOOKAH ועוד חברות מעולות שזכו להכרה בינלאומית בגל העיצוב המגניב שלהן הכולל פריקת עשן מגניבה, כדים מעוצבים ושימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר.

חוץ מגרמניה ורוסיה שמובילות את שוק נרגילות הפרימיום בואו לא נשכח את פולין עם נרגילת העץ הראשונה בעולם - הלא היא נרגילת ווקה WOOKAH שעשויה מצינור פנימי סטיינלס סטיל ועליו מולבש גוף מעץ אלון או עץ יוקרתי אחר כגון מהגוני וכו' יחד עם צינור סיליקון המצופה בעור ולהן מתלווה כד קריסטל פולני עמיד במיוחד.


כמו כן, ארה''ב מובילה את שוק הפרימיום עם נרגילות ריגל ונרגילות B2 HOOKAH.

נרגילות ריגל - REGAL HOOKAH, יוצרו לראשונה לפני 6 שנים. צוות המפתחים של נרגילות ריגל רצו ליצור נרגילה שעשויה מחומרים מודרנים ואיכותיים ושעדיין תהיה מושפעת מהמסורת שספגו בבית אבא. כך הגיעו לחומר הגלם CNC שידוע בעמידותו מתעשיית החלל, יחד עם שילוב עצים אמריקאים יוקרתיים המעניקים לריגל את מראה העץ הקלאסי והייחודי שלו.

נרגילה ריגל REGAL תוצרת ארה"ב

חברת פומרי וחברת טאנג'ירז שמובילות את שוק הטבק בארה''ב ובעולם משתמשות בדרך קבע בנרגילות ריגל, הן לסרטוני תדמית והן למכירה באתר, מאחר והאיכות של נרגילת ריגל מתכתבת היטב עם איכות הטבק של פומרי וטאנג'ירז ומכאן נוצר החיבור המיוחד של שני מוצרי הפרימיום הללו לנרגילת ריגל.


נרגילת B2HOOKAH פרצה לשוק בשנת 2015 ע''י יזם צעיר שרצה ליצור סוס עבודה שיתאים לעישון יומיומי. הוא בנה נרגילת סטיינלס סטיל מתפרקת לגורמים רבים כך שאפשר לכוונן אותה לגדלים שונים: קטן, בינוני, גדול וגם לנקות אותה בקלות. יתרון נוסף של הנרגילה הוא בחדשנות שלה: הגוף עשוי מצלעות המאפשרות מעבר אוויר ובכך מונעות ממנה להתחמם מדי ומשמרות את הראש לאורך זמן ארוך יותר.


כמה עולה נרגילה פרימיום?


המחיר נע בד''כ מ-700 ש''ח ועד 1300 ש"ח, כמובן שאין גבול לעיצובים ולרמות היוקרה וכמו שיש מכוניות ספורט שעולות מיליונים יש גם נרגילות פרימיום מיוחדות שעולות כמה אלפי שקלים ואפילו דולרים. ניתן לומר שבמחיר ממוצע של 800-1,000₪ ניתן לרכוש נרגילה רוסית או גרמנית שתשמש אתכם לשנים רבות של הנאה.


היכן ניתן לרכוש נרגילה פרימיום?


מאחר ומדובר בנרגילות ייחודיות המגיעות לארץ לרוב ביבוא בלעדי, יהיה ניתן להשיגן בחנויות ייחודיות המחזיקות מוצרי פרימיום. בנוסף ניתן לרכוש אותן ישירות מחנות הפרימיום עם שירות של משלוחים לכל הארץ כולל לישובים מעבר לקו הירוק, תוך יום יומיים המוצר אצלך!


איך להפיק את המקסימום בעישון נרגילה פרימיום?


אז קנית את נרגילת הפרימיום הראשונה שלך? מזל טוב! עכשיו נשארו לך רק עוד כמה צעדים פשוטים כדי להגיע לחווית עישון בלתי נשכחת. כדי להפיק את המירב מהנרגילה שלך אתה חייב להשתמש גם בשילוש המקודש: טבק פרימיום, ראש חימר איכותי וגחלים טבעיים. אם קנית מטפיר ב-1,100 ש''ח אבל אתה עדיין מעשן את הטבק במשקל מהפיצוצייה של שמעון והגחלים הסינתטיים עם החור וראש קרמיקה ב-10 ש''ח אתה מפסיד את כל חווית העישון!


כדי לקבל תוצאות מירביות עליך לעשן טבק איכותי כמו