top of page

כל מה שצריך לדעת על נרגילות רוסיות

רוסיה הייתה מאז ומתמיד מעצמת על, מתכנית החומש של סטאלין ועד המירוץ לחלל. כן כן, הרוסים היו אלו ששיגרו את הלווין הראשון בעולם- הספוטניק 1 בשנת 1957. יחד עם אותה חדשנות ורוח קרב להיות הטובים בעולם, הרוסים לא שכחו לטפח גם את תחום הנרגילות.


כיום, ענף הנרגילות ברוסיה מפותח מאוד ומיטב היצרנים הם חבר'ה צעירים בעלי תארים אקדמאים מתחום ההנדסה והפיזיקה, המפתחים דגמים שונים של נרגילות.


הנרגילות הרוסיות עשויות מחומרי הגלם האיכותיים ביותר


הנרגילה הרוסית מאופיינת בדרך כלל משימוש בחומרי הגלם הטובים ביותר, כגון פוליאקיטל או סטיינלס סטיל (פלדת אל-חלד אשר מכילה כרום בכמות של לפחות 10.5% ממשקלה). השם סטיינלס סטיל, מכיוון שהיא עמידה בפני חלודה וקורוזיה הרבה יותר מפלדה רגילה שהיא סגסוגת ברזל. דגמים מובילים בשוק הנרגילות הרוסיות עושים שימוש בזן מיוחד של פלסטיק, הקרוי פוליאקיטל (Polyacetal), שהינו עמיד מאוד בפני שבר, אבנית חלודה וכו' ולכן משתמשים בו בייצור הנרגילה מטפיר (Mattpear)


לנרגילות הרוסיות כדים ייחודיים


מלבד השימוש בחומרי הגלם הטובים ביותר לייצור גוף הנרגילה, הכדים בנרגילות הרוסיות עשויים בד''כ מזכוכית המיוצרת על ידי אמני זכוכית המכינים כדים בעבור יצרני הנרגילות באופן ידני ולפי הזמנה. לרוב אם תחפשו נרגילות זכוכית יקפצו לכם הנרגילות הרוסיות.


אפקט פריקת עשן יוצא דופן


פן החדשנות בא לידי ביטוי בנרגילה הרוסית גם באופן פריקת העשן. בניגוד ל''גולה'' המסורתית בנרגילה מצרית (חליל מאמון) או בנרגילה הסינית, ברוב הנרגילות הרוסיות פריקת העשן נעשית מ''לב'' הנרגילה. למשל, בנרגילת בודו (BODO) העשן עולה מלב הנרגילה ויוצא מחורים שונים בגוף עד שמגיע למאפרה, התוצאה -  אפקט פריקת עשן מרהיבה.


כמו כן, בנרגילה אלפא הרוסית פריקת העשן נעשית דרך מספר גולות שמעלות את העשן בנשיפה לכיוון הצלחת. 

גוף הנרגילה מתאים כמעט לכל כד סטנדרטי


יתרון נוסף של הנרגילה הרוסית הוא שבניגוד לנרגילה הגרמנית,  על גוף הנרגילה מולבשת גומיית סיליקון המתאימה כמעט לכל כד. כך שאם הכד של הנרגילה הרוסית שלך נשבר, תוכל להחליפו כמעט בכל כד סטנדרטי שתמצא בחנות הנרגילות הקרובה לביתך. בניגוד לנרגילות הרוסיות, הנרגילות הגרמניות מתברגות לתוך כד מיוחד המיוצר עבור באופן פרטני עבור כל דגם. החיסרון העיקרי הוא שאם הכד נשבר קשה מאוד להשיג כד חלופי מתאים.לסיכום, רוסיה הובילה שינוי גדול בתחום הנרגילות בעשור האחרון ועיני העולם כולו נשואות כיום לעבר החדשנות הרעיונית והעיצובית שבנרגילות הרוסיות. אז אם אתם רוצים להיכנס קצת לאווירה הסובייטית ועוד לא יצא לכם לטוס לרוסיה אנחנו מזמינים אתכם להיכנס אלינו לחנות האונליין ולבדוק את הדגמים של הנרגילות הרוסיות המובילות בעולם!
תגובות


 • למה טבק פרימיום עם אזהרות עולה יותר מטבק במשקל?
  טבק פרימיום עם אזהרות הנמכר ב- 60 גרם הוא טבק שמיובא לארץ באופן חוקי ולכן בכניסה לארץ מחוייב בתשלום מס גבוה. מי שקונה לדוגמא בחנות חבילת זומו ב-42 ש"ח – כ- 24 ש"ח הולכים ישר לקופת המדינה! זו אחת הסיבות למחיר הגבוה יחסית של טבק הפרימיום החוקי לבין הטבק במשקל. בנוסף טבק פרימיום המיוצר באירופה וארה"ב, תחת פיקוח ממשלתי ובעל רישיון משרד הבריאות והרשויות המתאימות, דבר המייקר את עלויות הפיתוח של המוצר.
 • האם טבק פרימיום לנרגילה בריא יותר מטבק במשקל?
  בהחלט כן, יחד עם זאת אין אנו מעודדים עישון אך ניתן לומר כי טבק פרימיום לנרגילה מיוצר תחת פיקוח ממשלתי בארצות בהן הוא גדל ולכן חייב לעמוד בסטנדרטים מחמירים של גידול לעומת טבק במשקל הגדל ללא פיקוח ובמקרים רבים מושקה במי קולחין (ביוב) ונעשה שימוש בחומרים מדבירים המסכנים את הבריאות. במטעי הגידול של טבק הפרימיום ההדברה נעשית בפיקוח ממשלתי ונעשה שימוש בחומרי הדברה אורגניים שאינם מסכנים את הבריאות. להרחבה בנושא כנס למאמר ההבדל בין טבק פרימיום לנרגילה לטבק לנרגילה במשקל
 • האם טבק פרימיום לנרגילה מחזיק יותר זמן מטבק במשקל?
  חד משמעית, כן! ראש של טבק במשקל יחזיק בין 15-30 דק ואילו ראש של טבק פרימיום יכול בכיף לספק לך 90-120 דקות של עישון, תלוי בסוג הטבק ואיכות הראש בו אתה משתמש. למשל עישון טבק פרימיום לנרגילה כמו זומו, פומארי או עגלי בראש אלפקה איכותי יכול להימשך עד 120 דקות בכיף.
 • האם לטבק פרימיום לנרגילה יש תאריך תפוגה?
  כאשר אתם קונים טבק פרימיום יש לו בד''כ תאריך תפוגה לתקופה של שנתיים. מעבר לתקופה זאת הטבק מאבד מהטריות שלו, הטעם נחלש וכל חווית העישון תהיה טובה פחות וגם בטוחה פחות לעישון. כאשר מדובר בטבק במשקל שמאוחסן בתנאים לא תנאים ואין עליו שום פיקוח ממשלתי לגבי טריות, תאריך תפוגה וכו' אתם עלולים למצוא את עצמכם מעשנים טבק בן כמה שנים שלא ממש הייתם רוצים להכניס לגוף שלכם.
 • מה ההבדלים בטעמים בין טבק פרימיום לטבק במשקל?
  טבק פרימיום מתאפיין בתמציות איכותיות המשלבות מרכיבים איכותיים יותר עם טעמים חזקים יותר, מה שמוביל לחווית עישון מהנה ואיכותית יותר מטבק במשקל. חברות טבק הפרימיום כמו זומו, פומארי ועגלי מציעות קשת רחבה של טעמים ושילובים כך שאין מצב שלא תמצא משהו מעניין שעדיין לא ניסית ותאהב.
bottom of page